Kitap Okuma Takip Çizelgesi V3

Kenan Bey’in ricası üzerine kitap okuma takip çizelgemizi daha işlevsel hale getirmeye çalıştım. Excel uygulamızla öğrencinin;

 • Ayda/yılda kaç kitap okuduğu
 • Okuduğu kitapların sayfa sayısı
 • Sınıf ortalamasına göre durumunu
 • Belirlenen kitabı iade etmeyen öğrenci tespidi
 • Okuma hızlarını
 • E-okula kolay işleme listesi
 • Kitabı kiler okudu/okumadı
 • Maksimum öğrenci sayısı 270, Okunan Kitap Sayısı 500′ e çıkarıldı. Ayrıca okuma hızı sütun sayısı artırıldı.

Not: Uygulamanın çalışması için düzenlemeyi etkinleştir  ve İçeriği Etkinleştir (makroları) aktif etmelisiniz. Vb kodlarını merak adenler için şifreler  “1” ya da  “erkanerbas” dır.

Faydalı olması dileğiyle.


Kitap Okuma Takip Çizelgesi V3” için 53 yorum

 • 25 Şubat 2019 tarihinde, saat 22:33
  Permalink

  Erkan bey program çok güzel teşekkürler, yalnız bana göre bir eksiği var kitap diyelim ki bir öğrencide başka bir öğrenciye de yanlışlıkla aynı kitabı verebiliyor. Kitap öğrenciden geri teslim alınmadan başka bir öğrenciye vermeye çalıştığımızda uyarı çıksa bu kitap emanette yada öğrencide diye güzel olurdu. bu yönde bir çalışmanız olursa çok sevinirim tekrar emeğinize sağlık .

  Yanıtla
  • 26 Şubat 2019 tarihinde, saat 19:34
   Permalink

   Mehmet hocam aynı kitaptan 2-3 tane olan var. Dolayısıyla engel koyunca diğer öğrenciye kitabı veremiyorum. Farz edelim bir tane var. Kitap ödünç verilmişse rafta yok demektir. Rafta olmayan kitabı öğrenciye vermeye de gerek kalmıyor diye düşünmüştüm. Öğrenciden teslim almadan öğrencinin bir kenara attığını farz edersek kitabı en son alan öğrenciyi bulmak içinde kitap sorgula dan kitabı kimin alıp iade etmediğini görebiliriz. Aslında excel çalışmasına bu özelliği eklemek ekstra yük ve yavaşlamaya neden olacak. Benim şu andaki tasarıma da pek uygun değil. Bunun için daha dinamik sistemlere ihtiyaç var.
   **Sizin belirttiğiniz özellikleri daha detaylı istatistik almak için hazırladığım asp kütüphaneyi inceleyebilirsiniz. http://erkanerbas.somee.com/login.asp admin 12345

   Yanıtla
 • 16 Ocak 2019 tarihinde, saat 11:56
  Permalink

  Hocam programınızı 2 yıldır kullanıyorum. İşlerimi inanılmaz kolaylaştırdı. Böyle bir programı bizlerle paylaştığınız için size çok teşekkür ederim.

  Uygun görürseniz bir önerim olacak.
  Bir öğrenciye kitap eklemek için ekle simgesine basılıp açılır pencereden kitap aramak biraz zaman almakta. Hele bir de kitaplığa 200 gibi bir kitap ekleyince biraz zaman alıyor. Önceki versiyonda kitap numarasını girince iş halloluyordu.

  Önerim ise pencere açıldığında öğrencinin okumamış olduğu kitaplar listeletilebilir mi? Hem böylece hangi kitapları okumadığını da görmüş oluruz.

  Şimdiden kolaylıklar diliyorum Erkan Hocam…

  Yanıtla
  • 24 Ocak 2019 tarihinde, saat 11:04
   Permalink

   Hocam talep hep bu yönde olunca öncekini geliştirmedim. Numara girmek kadar pratik değil ama açılır pencere açılınca oraya kitap adını yazmaya başlayınca isim hemen geliyor. K basınca k ile başlayanlar listeleniyor.
   Sadece okunan kitaplar listelemek için her öğrenci için bütün kitapları sorgulatmam lazım. Her veri girişinde tekrar sorgulayacak kasmalar olur.
   Kasmaları önlemek için Ek diye bir sayfa oluşturdum öğrencinin hangi kitabı okumadığını listeden görebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 17 Ekim 2018 tarihinde, saat 14:13
  Permalink

  selamün aleyküm hocam. öncelikle emeğinize sağlık güzel çalışmalar yapıyorsunuz.
  kitap okuma takip programınızı indirdim ama rar dosyası hasarlı diye uyarı veriyor?

  Yanıtla
  • 17 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:08
   Permalink

   Aleykümselam. Galip Bey tekrar indirdim bir sorun göremedim. İnternetinizden ya da benim web sunucusundan anlık kaynaklanan durumdur tekrar dener misiniz. Yine problem yaşarsanız postanıza gönderebilirim.
   Ayrıca winrarın son sürümünü kullandığınıza emin olun.

   Yanıtla
 • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:34
  Permalink

  ERKAN BEY MERHABA
  BEN AHMET DÖNMEZ. GEÇEN SENE YAPTIĞINIZ KİTAP OKUMA TAKİP PROGRAMINI SEVEREK KULLANDIM. FAKAT BAZI DÜZELTMELER YAPMANIZI SİZDEN RİCA EDECEKTİM. ACABA BU KONUDA BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? ÖNCELİKLE PROGRAMDA BULUNAN ÖĞRENCİNİN OKUDUĞU KİTAP SAYISINI 500 YAPABİLİR MİYİZ? BİR DE PROGRAMDA İLK ÖĞRENCİYE AİT TESLİM TARİHİ OTOMATİK OLARAK DEĞİŞMİYOR. OKUMA HIZLARI ADLI BÖLÜMÜN SÜTUNLARINI ARTTIRABİLİR MİSİNİZ? BU KONULARDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

  Yanıtla
  • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:57
   Permalink

   Yılmaz hocam için 400 hazırlamıştım. Okunan kitap sayısını 500′ e çıkardım. Teslim tarihine baktım bir sıkıntı göremedim. Teslim tarihlerini ilgili hücreye çift tıklayarak biz giriyoruz. Okuma alanın sütunlarını da artırdım.

   Yanıtla
   • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 11:55
    Permalink

    GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ VE ALAKA İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ERKAN BEY. EMEKLERİNİZE VE ELLERİNİZE SAĞLIK. TEKRAR TEŞEKKÜRLER…

    Yanıtla
 • 7 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:49
  Permalink

  Sayın Erkan Bey,
  Hazırlamış olduğunuz proğram çok güzel.Gerçekten size çok teşekkür ederim.Ancak sizden küçük bir değişiklik yapmanızı istiyorum.Çocuklar bu proğram sayesinde kitap okumayı çok sevdiler.Yarış halindeler.Bu nedenle kitap okuma sayısını 400 yapıp proğramı bana gönderir seniz çok mutlu olacağım.Çok teşekkür ederim.Saygılarımla .Hoşça kalın.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir