Ücretsiz Kütüphane Yönetimi – Asp Kütüphane

Okulumuza Z Kütüphane kuruldu. Kütüphanemizdeki kitapların takibini yapmak için asp tabanlı bir uygulama hazırladım. Çalışmayı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Kurulum aşamasını yaptıktan sonra kütüphanedeki görevli öğrencilere rahatlıkla kullandırabilirsiniz.

Uygulamada karşılaştığınız problemleri veya olsa iyi olur dedikleriniz varsa yorumlara ekleyebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

Demo Görünümü

Özellikleri:
Tak kullan Barkod okuyucularla uyumlu
*Barkod Yazdırma
Kitap ödünç verme/Alma
Excelden Kitap Ekleme
Çoklu Rapor Alma
*Kütüphane Kartı Çıkarma
*Öğrenci Kimlik Çıkarma

Gereksinimler
Windows Kurulu Bir bilgisayar.
IIS Kurulumu ve Ayarları
Kütüphane Yönetimi Dosya İçeriği

Uygulamayı kurduğunuzda varsayılan;
kullanıcı adı/Şifre: admin /12345
kullanıcı adı/Şifre: erkan/123

IIS Kurulumu + Uygulamanın Yüklenmesi ve Çalıştırılması

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ücretsiz Kütüphane Yönetimi – Asp Kütüphane” için 106 yorum

 • 20 Nisan 2019 tarihinde, saat 19:53
  Permalink

  Microsoft JET Database Engine hata ‘80040e09’

  Güncelleþtirilemiyor. Veritabaný veya nesne salt okunur.

  /login-kontrol.asp, sat�r 95

  Hocam Böyle Bir Hata Alıyorum Çok Acil Yardımınıza İhtiyacım Var Bu Sorunu Nasıl Giderebiliriz

  Yanıtla
  • 20 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:20
   Permalink

   Veri tabanına yazma izni vermemişsiniz. Kurulum videosunu izleyin lütfen.

   Yanıtla
 • 22 Mart 2019 tarihinde, saat 11:17
  Permalink

  Erkan bey emeğinize sağlık. Ben doğrudan sunucuya yükledim. Sorunsuz çalışıyor.

  Teşekkürler

  Yanıtla
  • 17 Nisan 2019 tarihinde, saat 11:24
   Permalink

   Merhaba. Sistemi sunucuya yükleme ve internet üzerinden kullanma konusunda bana kaynak önerebilirmisiniz? Kısa ve öz olursa iyi olur. Veya kısaca nasıl yapacağımı tarif edebilirmisiniz?

   Yanıtla
    • 19 Nisan 2019 tarihinde, saat 09:37
     Permalink

     Erkan Bey, dosyaları sunucuya yükledim, windows 10 yüklü bilgisayarımda sorunsuz çalışıyor. Ancak mobilden girmeye çalıştığımda giriş sayfası açılıyor, kullanıcı adımı ve şifremi giriyorum, “geçersiz kullanıcı adı” uyarısı veriyor. Sebebi ne olabilir acaba?

     Yanıtla
     • 19 Nisan 2019 tarihinde, saat 18:51
      Permalink

      Baktım chrome mobilde login sorunu vardı. Ayarlar bölümüne girip veri tasarrufunu kapattığınız sorun düzelecektir. Düzelmezse operanın mobile ile de deneyebilirsiniz.

 • 21 Şubat 2019 tarihinde, saat 15:43
  Permalink

  Erkan bey merhaba,
  Log kayıtları güncellemesi güzel olmuş, ancak iade edilmiş bir kitabı veya ilgili üyeyi sildiğimizde log sayfasında hata veriyor. Üyeyi yada kitabı sildiğimizde ilgili log kayıtlarını da silmesini sağlayabilir miyiz?

  Yanıtla
  • 23 Şubat 2019 tarihinde, saat 00:24
   Permalink

   Hocam güncelleme ekledim. uyeler.asp kitap.asp kodlarda, veritabnında log adlı tablomuzda kime ve kitap alanlarının veri tipini sayı yaptım.

   Yanıtla
 • 20 Şubat 2019 tarihinde, saat 21:03
  Permalink

  Merhaba hocam. Excelden kitapları yükleyemiyorum yardımcı olabilir misiniz. İstenilen ad veya sıra sayısı istenilen derleme içinde bulunamıyor diyor

  Yanıtla
  • 23 Şubat 2019 tarihinde, saat 00:22
   Permalink

   Safiye Hanım anlatımlardaki tüm ayarlamaları yaptığınızı varsayıyorum. Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz ekran alıntısı gönderebilir misiniz? İsterseniz exceldeki veriyi accese elle yapıştırabilirsiniz. Örn video https://www.youtube.com/watch?v=27ObFIcOUco&t=50s Exceldeki alan adları sırası exceldeki ile aynı olmasına dikkat edin. Yine çözüm alamazsanız excel listenizi gönderirseniz ekleme yapabilirim.

   Yanıtla
 • 6 Şubat 2019 tarihinde, saat 19:36
  Permalink

  merhabalar bu programı kurduğumda bilgisayarımıza format attığımızda bidaha nasıl ulaşıcaz tekrardan aynı şeylerimi yapıcaz ozaman bu yaptığımız işlemleri bidahamı yapmamız gerekiicek birde sadece o bilgisayardanmı girebiliyoruz yoksa başka bir pc den ulaşabilirmiyiz

  Yanıtla
  • 6 Şubat 2019 tarihinde, saat 20:08
   Permalink

   Kodlar üzerinde bir düzenleme yapmadıysanız sadece vt klasörü içindeki veritabınını yedeklemeniz yeterli. Orjinal sürümü indirip sizin veritabanınızı eklediğinizde tüm bilgileriniz aktif olacak. Farlı bir pc de kullanmak istediğinizde asp server- asp kütüphaneyi yeniden yüklemelisiniz. Ya da format attığınız da. Format öncesinde veri tabanını yedeklemeyi unutmayın. Sistem çöksede linux cdlerden C dizindeki verileri kurtarmak mümkün unutmayalım.
   Fatih ağında diğer pclerden ulaşmak zor oluyor. Çünkü bilgisayarların ip adresi sürekli değişiyor. Sabit ip olan bilgisayarlarınız mevcut ise ağ bilgisayarından erişmekte mümkün. En ideali ve temiz olanı Asp hizmeti veren bir sunucu ve alan ismi satın almak. Bu sunucuya dosyalarınızı aktardığınızda internet erişimi olan her konumdan erişim sağlayabilirsiniz. Maliyeti:Senelik 100 TL civarı. Bir Z kütüphaneniz varsa bakanlık Z kütüphane otomasyonu kurdu. Hizmeti ücretsiz veriyor. Tüm bunlar mümkün değilse alternatif olarak ücretsiz hizmet veren hosting bulmak gerekli. Bir kaç ücretsiz hizmet sağlayıcı ismi kaydetmiştim ama inceleme fırsatı bulamadım. İşimizi görürse demo olması adına yükleyecektim.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir