Kitap Okuma Takip Çizelgesi

Arkadaşın ricası üzerine kitap okuma takip çizelgemizi daha işlevsel hale getirmeye çalıştım. Excel uygulamızla öğrencinin;

 • Ayda/yılda kaç kitap okuduğu
 • Okuduğu kitapların sayfa sayısı
 • Sınıf ortalamasına göre durumunu
 • Belirlenen kitabı iade etmeyen öğrenci tespiti
 • Okuma hızlarını
 • E-okula kolay işleme listesi
 • Kitabı kiler okudu/okumadı
 • Maksimum öğrenci sayısı 270, Okunan Kitap Sayısı 500′ e çıkarıldı. Ayrıca okuma hızı sütun sayısı artırıldı.

Not: Uygulamanın çalışması için düzenlemeyi etkinleştir  ve İçeriği Etkinleştir (makroları) aktif etmelisiniz. Vb kodlarını merak edenler için şifreler  “1” ya da  “erkanerbas” dır.

Faydalı olması dileğiyle.
Versiyon : V4Ekran Görüntüleri:
Yorum Gönder

5 Yorumlar

 1. Merhabalar sayin ogretmenim,
  Oncelikle bu yararli calismanizdan dolayi sizi kutluyorum. Ben sinif listemi ve kitaplari girdim fakat daha sonra genel bilgilerde bulunan butona tikladiktan sonra ogrencilerin formlari gelmedi. Genel bilgiler, sinif listesi ve kitap listesinde bosluk yok. Buna ragmen genel bilgilerde bulunan butona tiklayinca formlar gelmedi. Bu sorunu nasil cozebilirim.
  Bir ikincisi de kitap isimlerini girerken her kitap girisinden sonra liste otomatik olarak isme gore siralaniyor. Bunu nasil degistirebilirim?
  Tekrar tesekkur ederim,iyi calismalar dilerim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünceleriniz için teşekkür ederim Emre Bey.
   Belgeyi ilk açtığınızda sarı şerit şeklinde gelen makro-güvenlik ayarlarına izin vermemiş olabilirsiniz. Bir kere hayır deyince tekrar sormuyor. Dosya adını değiştirip tekrar açın. Gelen uyarı izinlerini kabul edip tekrar deneyin. Ayrıca excel ingilizce olunca bazı formüller çalışmıyor formlarda isim görünmeme sorunu oluşuyor. Fakat form oluşturma makro ile çalışıyor dili etkilemeyecektir.
   Kitap girişi konusunda kitapları topluca farklı bir sayfada girip sonra kitaplığa yapıştırabilirsiniz. Kitap ödünç verirken listede harf sırasına göre görünsün diye otomatik sıralatıyorum.
   Sorunu çözemezsiniz e-posta gönderirseniz listeleri oluşturup gönderebilirim.

   Sil
  2. Hocam merhaba. Emeğinize sağlık çok güzel bir program olmuş. Benim program ile ilgili bir sıkıntım var. Öğrencilerin okuduğu kitap sayıları ve sayfa sayıları rapor ve öğrenci bölümüne eylül ekim kasım gibi bazı ayların bilgileri istatistik olarak yansımıyor. Güncelleyip tekrar yükler misiniz? Ya da benim yaptığım bir yanlış mı var? Teşekkürler

   Sil
  3. Sayın hocam inceledim bir sıkıntı göremedim. Şu iki ayrıntıya dikkat edelim.
   1) Genel bilgiler bölümünde eğitim-öğretim yılı güncel olmalı. Şuan 2020/2021.
   2) Raporlar ve Öğrenci bölümündeki istatistikler, öğrenci takip sayfasında "kitabı iade zamanı" na göre göre çalışır. Öğrenci takip sayfasında kitap iade tarihi girilmemişse sayı o aya yansımaz. Ya da kitabı eylülde verip iade haziranda alındıysa kitabı haziranda okudu sayar, sayfa ve kitap sayını hazirana eklenir.

   Sil
 2. Erkan Bey siz söyleyince programa ben de tekrar baktım ve hatamı fark ettim. Tekrar teşekkür ederim

  YanıtlaSil

Yorumunuz yönetici onayı bekliyor.